Oferty pracy na wakacje – Warszawa

Wielu ludzi poszukuje dodatkowej pracy, aby sobie dorobić, czy uzbierać na konkretny cel. Jeżeli Ty także się do nich zaliczasz, to możesz skorzystać z przygotowanych przez nas propozycji.

Jaka praca na wakacje? Co wybrać? 

Wakacje to czas przede wszystkim wzmożonej turystyki, także w Warszawie. W związku z tym branże związane bezpośrednio z turystyką, ale także gastronomią, czy ogrodnictwem przedstawiają sporo różnych ofert pracy. Można zatrudnić się jako kelner lub barman w pubie i liczyć na dodatkowe napiwki. Poszukać także okazji w formie budek z jedzeniem albo poszukać pracy sezonowej związanej z ogrodnictwem.

Praca na wakacje i staż

Wakacje to także dobry czas na szukanie dobrych i płatnych praktyk czy stażów. Może to się Tobie później przydać przy poszukiwaniu lepiej płatnej pracy w przyszłości. Ofert jest naprawdę sporo, zwłaszcza że Warszawa to największe miasto w Polsce. Warto w tym miejscu jednak podkreślić, że wynagrodzenie, jakie możemy otrzymać za płatny staż, nie będzie wynosiło tyle samo, co zatrudnienie na normalną umowę o pracę i pracę na etacie. Warto jednak zastanowić się, co dla nas jest ważniejsze? Inwestycja w przyszłość, czy doraźny większy zysk. 

Praca na wakacje Warszawa: jaka umowa będzie korzystna? 

Najlepsza praca to ta udokumentowana. Chociaż w teorii pracodawca może zawrzeć umowę ustną, to jednak nie jest do korzystne rozwiązanie. Warto zatem postarać się o umowę na piśmie. Jeżeli jeszcze się uczymy (np. uczniowie szkół średnich, czy studenci), warto rozważyć umowę zlecenie lub umowę o dzieło. W przypadku umowy zlecenie mamy zagwarantowane wypłacanie przynajmniej stawki minimalnej, natomiast w przypadku umowy o dzieło, wynagrodzenie jest takie, na ile zgodzą się obie strony. 

Praca wakacyjna w Warszawie. Ile można zarobić?

W tym przypadku tak naprawdę wiele zależy od rodzaju wykonywanej przez nas pracy. Każdy pracodawca też inaczej będzie podchodzić. Jeden zapewni wyłącznie samą podstawę, inny doda na przykład różnego rodzaju premie. Jakie są stawki najbardziej popularnych prac sezonowych? 

  • pokojówka – może liczyć na zarobek około 3000 zł brutto miesięcznie,
  • wakacyjna opiekunka do dziecka – może liczyć na zarobek około 18 zł za godzinę,
  • kelner jest dość opłacalną pracą na wakacje, zwłaszcza w Warszawie – może liczyć na zarobek około 20 zł minimum na godzinę (wraz z napiwkami), a w lepszych restauracjach można liczyć na wyższe napiwki,
  • praca w kuchni/pomoc kuchenna w małej gastronomii – zarobek około minimum 15 zł na godzinę.